McLaren, Ultimate Series modellerine üçüncü bir araç daha eklemeyi planlıyor ve Autocar’ın yaptığı habere göre yeni model tamamen elektrikli olacak.

Elektrikli otomobil gelen haberlere göre 675LT kadar performans sunacak olan model Ultimate Series adı verilen araçlar arasında yer alacak. Henüz aracın model ismi ve tanıtım tarihi belli değil ancak yüksek performanslı P15 ve 3 koltuklu BP23 modellerinin tanıtımının ardından bu modeli görmemiz çok olası görünüyor. P15 ve BP23 modellerinin 2018 yılı içinde tanıtılacağını biliyoruz.

Ultimate Series için tümüyle elektrikli bir hiper otomobil ile ilgili dedikodular ilk kez Haziran 2016’da ortaya çıkmıştı ancak o sırada arabanın İngiliz markanın hibrit geleceği için test otomobili olması amacıyla geliştirileceği düşünülüyordu.

Günümüze gelindiğinde ise 675LT modeli kadar performans sunacak olan bir elektrikli hiper otomobilden bahsediliyor. 675LT modelinin 675 beygir gücünde ve 700 Nm torka sahip olduğunu düşündüğümüzde,  elektrikli modelin yaklaşık 700 beygir güç üretmesi ve 100 km/s sürate 3 saniyenin altında ulaşması muhtemel.

2022 yılına kadar ürettiği modellerin yarısında hibrit teknolojisi kullanmak isteyen McLaren, elektrikli modelin yanı sıra 2020 yılında yeni nesil Sport Series modellerine katılacak hibrit bir otomobil üretmeyi de planlıyor.