Jaguar F-Type 2013 yılında tanıtıldığında otomobil severler olarak aracın görünüşüne, performansına ve turbo sesine bayılmıştık. Bu başarılı otomobil, birçok kişi için spor otomobil ile süper otomobil arasındaki çizgide yer alıyor hatta SVR versiyonu bu çizginin ötesine geçiyor.

F-Type modelini gelecekte nelerin beklediğini soracak olursak, bu konuda bildiğimiz tek şey, aracın gelecek nesillerde önden motorlu mu yoksa ortadan motorlu mu olacak olmasına henüz karar verilemediği.

Markanın tasarım şefi Ian Callum konu hakkında, ”Henüz karar vermedik. Tasarım stüdyolarımızla bile ortak bir karara varamadık. Yani gelecek nesil F-Type zorunlu olarak uzun bir buruna ve kısa bir arka bölüme sahip olmayacak.” açıklamasında bulunmuştu.Aracın nasıl olacağı konusunda henüz Jaguar bile karar vermemişken, Alexandre Camenen tarafından çizilen bu tasarım çalışmalarının gelecek nesil F-Type için başarılı bir ön izleme oluşturduğunu söyleyebiliriz.

Aracın ön ızgarası ve farların üst bölümü aracın Jaguar olduğunu vurgularken mevcut F-Type modeline benzeyen arka bölüm de aracın gelecekte nasıl görünebileceğini gözler önüne seriyor. Aracın diğer tasarım özelliklerine geçecek olursak, ortaya yerleştirilen iki büyük egzoz çıkışı, ön ve arkada bulunan aydınlatmalı logolar oldukça dikkat çekiyor. Aracın bumerang formlu ön farının alt bölümüne uzanan çizgisi bizlere Jaguar’ın bulunduğu kedigiller familyasındaki çitaların gözlerinden inen çizgileri hatırlattı. Tasarım çalışmasında birçok konsept modelde gördüğümüz gömülü kapı kolları ve geleneksel yan aynalar yerine kullanılan kameralara da yer verilmiş.