Tesla, gelmiş geçmiş en büyük zararını geçtiğimiz çeyrek dilimde ettiğini açıkladı. Net zararın 619.4 milyon $ olduğunu açıklayan şirket, Model 3’ün üretimlerinin de yaklaşık üç ay erteleneceğini belirtti.

Otomotiv üreticisi, son çeyrekte 1.1 milyar $ sermaye masrafına ek olarak, kredilendirmeyi karşılamak için 235 milyon $ harcadı. Tesla, Ağustos ayında borcunu satarak hasılatını 1.8 milyar $ arttırdı ve %30 oranında artarak 2.98 milyar $’ı bulan gelirin tadını çıkardı.Şirketin para harcamaya devam etmesiyle beraber Elon Musk, Model 3’ün üretiminin ertelendiğini açıkladı. Bu 3 aylık rötar, şirketin üretimdeki dar boğazdan kurtulmasına yardımcı olabilir. Dolayısıyla şirket, 2018’in ilk çeyreğinin sonuna kadar haftada 5.000 adet Model 3 üretmeyi planlamıyor. Fakat Tesla Model 3’ü tanıtırken bu hedefe 2017 senesinin Aralık ayında ulaşmayı planladığını açıklamıştı.

Reuters’a konuşan Musk, üretimdeki gecikmeye Gigafactory’de üretilen batarya modülünde çıkan problemlerin sebebiyet verdiğini belirtti.

Musk, iyimser bir şekilde “Üç Dört hafta önce çok mutsuzdum fakat şu an iş üstündeyiz ve sorunlar ile ilgileniyoruz.” dedi.