Bu fütüristik kamyonet Tesla’nın ortak test alanı olarak bilinen küçük uçak pistinde görüntülendi. Görüntülenen aracın elektrikli araç üreticisinin uzun zamandır beklenen kamyonu olup olmadığından emin değiliz ancak araç Elon Musk tarafından Nisan ayında teaser görüntüsü yayınlanan kamyonu andırıyor.

Eğer nisan ayında paylaşılan ve aracın ön silüetini ortaya koyan görüntü ile karşılaştırırsak aracın çıkıntılı çamurlukları ve ön farlarının yerleşim şekli oldukça benziyor. Ancak iki araç arasında benzerlik taşımayan bir şey var, o da yükseklik. Teaser fotoğrafındaki araç görüntülenen modele göre oldukça yüksek görünüyor. Ancak fotoğrafa yakından bakıldığında tavanda bulunması gereken deflektörün  sökülüp arka bölüme alındığını görebilirsiniz. Bu durum da aracın gerçek olma ihtimalini yükseltiyor.Gelen haberlere göre Tesla’nın elektrikli kamyonunun menzili 300 ile 500 km arasında olacak. Araçta yer alan çıkarılabilir rüzgar deflektörünün de menzil konusunda önemli bir rolü olduğunu düşünüyoruz.

Ancak şunu belirtmekte yarar var, Reddit’te paylaşılan bu fotoğrafın gerçekliği henüz Tesla tarafından doğrulanmadı bu nedenle bu görselin photoshop olma ihtimali de bulunuyor.

Elon Musk’ın yaptığı açıklamaya göre araç 26 Ekim’de Kaliforniya’da yapılacak bir etkinlik ile görücüye çıkacak, o tarihe kadar görüntülenen aracın gerçekliği hakkında maalesef emin olamayacağız.