Toyota’nın Supra modelini yakın zamanda tekrar yollarda göreceğiz ancak Japon üretici bununla yetinmeyecek gibi görünüyor. Celica’nın isim haklarını alan Toyota’nın nasıl bir yol izleyeceği ise henüz netlik kazanmadı.

1971 yılından 2006 yılına kadar 7 nesil boyunca üretilen Celica’nın ilk üç nesli standart olarak arkadan çekişli olarak sunulurken son 4 nesil önden çekişli olarak yoluna devam etmişti.  Araç, dört tekerlekten çekişli versiyonlara da sahipti.

Günümüzde Celica’nın boşluğunu dolduran GT86 modelinin varlığı markanın Celica’yı nerede konumlandıracağı sorusunu da beraberinde getiriyor. İlk ihtimal, Japon üretici GT86 modelinin yeni neslini Celica olarak adlandırabileceği yönünde. Diğer bir olasılık ise aynı sınıfta daha hızlı ve performanslı modelin GT86 olarak adlandırılırken daha konfor odaklı olan versiyonun Celica olarak isimlendirilmesi tıpkı, Highlander ve 4Runner modelleri gibi. Ya da Mitsubishi’nin Eclipse ismine çok farklı bir sınıfta yer vermesi gibi Toyota’nın da Celica ismi ile farklı planları olabilir.

Toyota’nın Celica ismi ile neler planladığını şuan için ancak tahmin edebiliyoruz, Celica ismini bir daha hiçbir modelde görmeme ihtimalimiz de var ancak yasal olarak korunan bu isim hakkını Toyota’nın ilerleyen yıllarda kullanmasını bekleyebiliriz.