Toyota, önümüzdeki ay düzenlenecek olan özel bir etkinlik ile “yeni spor otomobil serisini” duyurmaya hazırlanıyor. Japon üretici, başta uzun zamandır beklenen Supra olmak üzere model gamını daha heyecan verici modellerle genişletme hedefinde.

Supra hakkında çok fazla fikir sahibi değiliz ancak bu modelin Toyota’nın önümüzdeki ay Japonya’da duyurmayı planladığı birçok spor otomobilden sadece biri olduğu düşünülüyor. Markanın yakında genişleyecek olan güncel spor otomobil gamını GT86 ve Yaris GRMN modelleri oluşturuyor. Yaris GRMN gücünü 1.8 litrelik 205 beygir gücündeki WRC otomobillerinde de kullanılan motordan alıyor. Motor gücünü 6 ileri manuel şanzıman ile yere aktarıyor.Japon üretici uzun zamandır efsanevi modeli Supra’nın yeni versiyonu üzerinde çalışıyor ve gelen bilgilere göre spor otomobilin konsept bir versiyonu Tokyo Otomobil Fuarı’nda sergilenecek. Toyota’nın Supra’yı yeniden hayata geçirmesinin ardından gözler MR2 modeline çevrildi. Markanın bu modeli yeniden asfaltlara döndürmenin planlarını yaptığı gelen iddialar arasında.

Uzun zamandır spor otomobil piyasasından uzak kalan Toyata, ilerleyen dönemlerde spor otomobil konusunda önemli adımlar atacakmış gibi görünüyor.