Toyota, Tokyo Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkacak olan GR HV konseptinin görüntülerini internet üzerinden paylaştı.

İsmini Gazoo Racing(GR) ve Hybrid Vehicle(HV) birleşiminden alan araç geliştirilirken efsanevi Supra ve Dünya Dayanıklılık Şampiyonası’nda yarışan Sports 800 modellerinden esinlenildiği söyleniyor.

Her ne kadar Toyota, kullandığı farklı LED farlar, küçük bagaj üstü spoyler, geniş egzoz borusu, arka difüzör, targa tipi açılabilir tavan, farklı ön ve arka tasarım ile gizlemeye çalışsa da bize göre konsept model genel anlamda mevcut GT86 üzerinde yükselmişe benziyor. Mat siyah rengin hakim olduğu konsept modelin kaputunun üzerinde ekstra hava girişi sağlayan ızgaralara yer verilmiş.Gücünü otomatik şanzıman ile arka tekerleklere ileten araçta hibrit bir güç ünitesi yer alıyor. Sürücüler istedikleri takdirde bir tuş yardımıyla aracı manuel olarak da kullanabilecekler. Aracın performans verileri hakkında ise henüz açıklama yapılmadı.

Araçta en çok dikkat çeken detay ise vites topuzunun altına konumlandırılan ateşleme butonu. Oldukça şık duran bu ayrıntının yanında konsept modelin bilgi-eğlence sistemi ekranında aracın su ve yağ sıcaklıklarının yanı sıra batarya durumları da takip edilebiliyor.

Konsept model ile ilgi daha fazla ayrıntıya ancak Tokyo Otomobil Fuarı’nın ardından sahip olacağız.