Volkswagen, yeni yıl planlarını içeren bir video paylaştı. Markanın yeni ateşli hatchbacklerinin, SUV modellerinin ve elektrikli otomobillerinin müjdesini veren kısa film 2018 yılında bizleri neler beklediğini gözler önüne seriyor.

”2018 hızlı, büyük, tamamen yeni ve elektrikli olacak.” diye başlayan video, ilk olarak Up! GTI’nın satışa çıkacağını müjdeliyor. Polo GTI’dan da kesitler sunulurken bu modelin 2018’de yollarda olacağının altını çiziliyor. Daha sonra da ‘büyük’ diye nitelendirilen yeni Touareg modelinin ilkbaharda tanıtılacağını vurgulayan marka aracın T-Prime GTE konsepti baz alınarak tasarlandığını doğruluyor. Yeni SUV modelin Pekin Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkması bekleniyor.

Yılın ilerleyen günlerinde ise markanın kompakt sedan modeli Jetta’nın yeni neslini göreceğiz. 2018 yılında Volkswagen’in SUV model gamı da genişlemeye devam edecek. SUV ailesinin en küçük üyesi T-Cross da yine bu yıl içinde tanıtılacak. Alman markanın elektrikli model atağı da sürecek, I.D. ailesi de yeni yıl ile birlikte yeni bir üyeye kavuşacak. 2018 yılı oldukça hareketli geçecek olan Volkswagen, oldukça merak uyandıran elektrikli bir yarış otomobilini de yıl içinde tanıtacak. Colorado’da düzenlenen tırmanma yarışı Pikes Peak International Hill Climb için tasarlanan tamamen elektrikli model ile markanın başarılı yarış geçmişine atıfta bulunulacak.