Volkswagen, 5 koltuklu Atlas modelini New York’ta tanıtmaya hazırlanıyor. Yeni model, markanın MQB platformu üzerinde yükselecek.

Volkswagen, geçtiğimiz günlerde Alman markanın Atlas Allsport ve Cross Sport model isimlerinin kullanım hakkını almıştı. Aynı zamanda markanın Amerika patronu Hinrich Woebcken’in Atlas’ın yeni versiyonlarının geleceğini açıklamasının ardından böyle bir model uzun zamandır bekleniyordu.

Paylaşılan görsel ile birlikte Woebcken, “Atlas, SUV segmentinde Volkswagen için güçlü bir ivme oluşturdu ve Chattanooga’da üretilecek olan bu beş koltuklu SUV ile SUV portföyümüzü büyütmekten heyecan duyuyoruz” açıklamasında bulundu.

Aracın tasarımına değinecek olursak, yeni modelin sahip olduğu eğimli tavan çizgisi ve kısa C sütunuyla 7 koltuklu Atlas‘a göre çok daha sportif bir tasarıma sahip olacağını söyleyebiliriz. Ön bölümde de daha agresif bir çizgiye sahip olan aracın Volkswagen’in yeni tasarım felsefesini de benimsediğini görüyoruz.

5 kişilik Atlas, Passat ve standart Atlas modellerinin ardından Chattanooga tesisinde üretilen üçüncü model olacak. Volkswagen, Chattanooga tesisinde 5 kişilik Atlas’ın üretimi için 340 milyon dolarlık yatırım yaparak tesisi üretim için en uygun hale getirmiş.