Volkswagen, Frankfurt Otomobil Fuarı’nda Amarok’un iki yeni versiyonunu tanıtacak. Tanıtılacak olan araçlardan ilki Aventura Exclusive isimli bir konsept model diğeri ise Dark Label olarak adlandırılan sınırlı sayıda üretilecek olan versiyon olacak.

Amarok Aventura Exclusive konsepti metalik sarı rengi ve 19 inç boyutundaki krom jantlar ile dikkat çekerken araçta krom süslemelere ve bi-xenon farlara verilmiş. Aracın gövde altı korumalarında da alüminyum görünümlü parçalar kullanılarak aracın sportif karakteri ön plana çıkarılmış.

Araç, iç mekanda sundukları ile Mercedes-Benz X-Serisi’ni kendisine rakip seçmiş gibi görünüyor. Siyah deri döşeme ve bunlara eşlik eden gövde rengindeki dikişler iç mekanda premium bir hava yaratmış. Elektrikli ön koltuklar, navigasyona sahip bilgi-eğlence sistemi, geri görüş kamerası, deri direksiyon ve koyu renkli tavan kaplaması Volkswagen’in iç mekanda sunduğu diğer lüks detaylar arasında.Kaputun altında ise güncellenen 3.0 litrelik V6 TDI motor yatıyor. 258 beygir gücündeki bu ünitenin aracın standart versiyonun 224 beygirlik gücü göz önüne alındığında önemli bir gelişme katettiğini söyleyebiliriz. Konsept model gücünü 8 ileri otomatik şanzıman ile dört tekerleğe birden aktarabiliyor.

Volkswagen, Aventura Exclusive konseptinin yanı sıra Amarok Dark Label’ı da bu fuarda konukların beğenisine sunacak. Comfortline donanım seviyesine ek olarak mat gri gövde rengi, mat siyah yan aynalar ve mat siyah roll bar sunulan Dark Label’da 18 inç boyutundaki alaşım jantlar ve krom ayrıntılara sahip ön ızgara bulunacak. Aracın iç mekanı büyük oranda korunurken koyu renkli tavan kaplaması ve Dark Label logoları aracın özel bir versiyon olduğunu sürücüsüne hatırlatacak.

Aracın kaputunun altında ise iki farklı TDI V6 motor yer alacak. 163 beygir gücündeki giriş versiyonu 6 ileri manuel şanzıman ile sunulurken 204 beygirlik ünite 6 ileri manuel veya 8 ileri otomatik şanzıman ile birlikte tercih edilebilecek.

Araçlar, Frankfurt Otomobil Fuarı’nda yeni Polo ve T-Roc ile birlikte tanıtılacak. Amarok Dark Label’ın 2018 ilkbaharında Avrupa’da satışa çıkması beklenirken aracın Almanya fiyatı 33.714 Euro olarak açıklandı.