Volkswagen’in bu haftasonu Pebble Beach Concours d’Elegance’da 2022 yılında üretimi planlanan I.D. Buzz “mikrobüs” konsepti hakkında bilgiler vermesi bekleniyor. Volkswagen I.D ailesi ile ilgili haberimize buradan ulaşabilirsiniz.

Autonews Europe‘un Volkswagen bünyesindeki anonim bir kaynaktan aldığı bilgiye göre VW genel müdürü Herbet Diess ve VW hafif ticari araç sorumlusu Eckhard Scholz kürsüye geçecek. Yapılacak olan açıklamaların Volkswagen’in bu aracın gelişimindeki iş bölümünün nasıl paylaştırılacağını içermesi de bekleniyor.

I.D. Buzz konseptinin Detroit Otomobil Fuarı’ndaki tanıtımında da belirtildiği gibi, MEB platformu I.D. hatchback ve I.D. Crozz SUV modelleriyle birlikte I.D. Buzz’da da kullanılacak.

Hatchback ile SUV’un üretim aşamasına ulaşacağı açıkça görülebiliyor olsa da akıllardaki sorular hep Buzz hakkında. Sonuçta Buzz alışılagelmişin dışında bir otomobil ve yüksek satış rakamları getirmesi beklenmiyor.

Diess Haziran ayında bu tam elektrikli “mikrobüsün” gün yüzü göreceğini tüm dünyaya duyurmuştu fakat detaylı bilgi vermekten kaçınmıştı.