Volkswagen, I.D. Buzz konsept modelinin 2022 yılında üretimine başlanacağını ve aracın pazardaki yerini alacağını açıkladı.

Kaliforniya’daki Pebble Beach Concours d’Elegance etkinliğinde açıklama yapan Alman marka, I.D.Buzz konseptinin geçtiğimiz yıl tanıtılan I.D hatchback modelinin ardından I.D. serisinin ikinci modeli olacağını duyurdu.

I.D. Buzz’un üretim modelinde konsept modelde kullanılan güç ünitesinin kullanılıp kullanılmayacağı hakkında ayrıntı vermeyen Volkswagen, elektrikli modelin bataryalarının aracın tabanına yerleştirileceğini doğruladı.

Volkswagen CEO’su aracın üretim onayı alması hakkında, ‘’Detroit ve Cenevre’deki küresel otomobil fuarlarının ardından müşterilerimiz tarafından ‘lütfen bu aracı üretin’ mesajı içeren çok sayıda mektup ve e-posta aldık. Microbus, uzun zaman Kaliforniya yaşam tarzının bir parçası olmuştu. Şimdi, onu elektrikli olarak yeniden getiriyoruz.’’ ifadelerini kullandı.

VW Kuzey Amerika CEO’su Hinrich J. Woebcken ise ‘’Ana şirketimizin I.D. Buzz modelini üretmeye karar vermesinden oldukça mutluyuz. Bu araç duygu, kullanışlılık ve sürdürülebilirlik arasındaki mükemmel denge ve aynı zamanda teknolojik liderliğimizi öne çıkarıyor. Yüksek oturma konumu, kargo kapasitesi, çok yönlülük ve dört tekerden çekiş seçeneği, müşterilerimizin bizden istediği çekici bir tasarım bu araçta bir araya getirilmiş. Ayrıca, sıfır emisyon Amerikan yaşam tarzına çok iyi uyuyor.’’ açıklamalarında bulundu.