Volkswagen’in amiral gemisi modeli Phaeton’ın üretimi geçtiğimiz yıl durdurulmuştu ancak marka yeni amiral gemisi modeli için çalışmalara başlamış gibi görünüyor.

Yapılan iddialara göre aracın ön gösterimi niteliği taşıyacak konsept bir elektrikli sedan modelin Cenevre’ye getirilmesi planlanıyor. Konsept modelin elektrikli olması dışında 5 metreyi aşan boyutlara ve 600 km’lik bir menzile sahip olacağı belirtildi.

Otomobil hakkında gelen soruları yanıtlayan Volkswagen Geliştirme Patronu Dr. Frank Welsch, aracın Cenevre’de tanıtılacağını doğruladı. Welsch ayrıca, şirketin hiçbir zaman amiral gemisi sedan modeli fikrinden vazgeçmediğini vurguladı.

Amiral gemisi statüsüne rağmen otomobil,  I.D. Hatch, I.D. Buzz ve I.D. Crozz II modellerinde de kullanılan MEB platformun üzerinde yükselecek. Daha önce Bentley Continental ve Flying Spur modelleri ile platform kardeşi olan modelin yeni mimarisi ile neler yapacağı şimdiden merak konusu. Bununla birlikte şirketin Porsche mimarisini kullanmaması hakkında Welsch,  ”Bu amiral gemisi modeli için bile bile göze alamadığımız bir şey.” ifadelerini kullandı.

Not: Volkswagen Phaeton görseli kullanılmıştır.