2014 yılından beri yollarda olan sekizinci nesil Passat makyaj operasyonuna hazırlanıyor. İlerleyen aylarda tanıtılması planlanan güncellenen modelin 2019 yılında ise yollarda olması bekleniyor.

Şirketin yıllık medya konferansında konuşan Başkan Herbert Diess, Volkswagen Passat’ın makyajlanacağını doğruladı. 2019 Passat, dokuzu sadece Çin pazarına yönelik olmak üzere markanın sunacağı 22 yeni modelden biri olacak.

Güncellenecek olan model hakkında bilgi vermekten kaçınan Diess, “Yeniden tasarlanan Passat, Avrupa için yapı taşlarından biri. Her zamanki gibi Passat’ın Variant ve hibrit versiyonları da mevcut olacak. Ve yıl sonunda, kompakt şehir SUV’umuz T-Cross, bu modeli takip edecek.” ifadelerini kullandı.Markanın diğer modelleri gibi MQB platformu üzerinde inşa edilen Passat, makyaj ile birlikte yeni aydınlatma elemanlarına ev sahipliği yapacak. İç mekanının elden geçirilmesi beklenen modelin birkaç teknik güncellemeye de tabi tutulacağı gelen haberler arasında.

Bunlarından dışında yeni nesil Jetta‘nın tamamen elektrikli versiyonu da bu yılın sonunda Çin’de tanıtılacak. Bu model, yerel olarak üretilen e-Golf ve uzun dingil mesafeli hibrit Tiguan ile birlikte markanın elektrikli model gamını oluşturacak.

Bu yılın en çok beklenen otomobillerinden biri olan yeni Touareg‘i de 23 Mart’ta görücüye çıkaracak olan Volkswagen, SUV atağını 2020 yılında piyasaya sürülmesi beklenen T-Roc Cabriolet ile sürdürecek.

Not: Mevcut Volkswagen Passat görselleri kullanılmıştır.