Gelen haberlere göre Volkswagen, yeni nesil Scirocco’yu elektrikli bir coupe olarak sunacak. Yeni nesil elektrikli modelin Volkswagen’in elektrikli araçları için geliştirdiği MEB platformu üzerinde yükselmesi bekleniyor.

Alman şirket, Scirocco EV’in gelecekteki elektrikli otomobil yelpazesinde ihtiyaç duyulan “heyecan yaratan araçlardan” biri olabileceğini ve güncel Scirocco’ya benzer bir tasarıma sahip olabileceğini söyledi.

MEB platformunda yükselmesi beklenen aracın 320 ile 600 km arasında bir menzile sahip olabileceği ve elektrikli modelin farklı güç seçenekleri ile sunulabileceği konuşuluyor. MEB platformunun esnekliği sayesinde modelin giriş seviyesinde gücünü ön tekerleklere aktaran 170 beygir güce sahip bir versiyonun yanında hem ön tekerleklerin üzerinde hem de arka tekerleklerde bulunan iki adet elektrik motor ile 300 beygir güç ve dört tekerlekten çekişe sahip bir versiyon da seçenekler arasında olabilir.

Aracın tasarım olarak ise güncel Scirocco ve I.D. Hatchback modellerinin bir karışımı olması beklenebilir.

Aracın üretilme olasılığı hakkında konuşan Volkswagen’in araştırma ve geliştirme patronu Frank Welsch, ‘’Benim için, Scirocco ismini sadece iki kapılı spor coupe otomobiller için kullanabiliriz.’’ ifadelerini kullanırken sözlerine ‘’Böyle bir otomobili nasıl yapacağımız konusunda net değiliz ve elektrikli platformumuza dayalı ilginç bir konsept modeli sunup sunmama konusunda düşünüyoruz; böyle bir araç harika ve eğlenceli olabilir.’’diye devam etti.

Welsch, “Yeni bir küçük coupe için seçenekler düşünüyoruz. Heyecan yaratan otomobiller için bir konsept üzerinde çalışıyoruz. Volkswagen her zaman heyecan yaratan otomobiller sunar. ” diyerek sözlerini sonlandırdı.