Uzun zamandır beklenen Volkswagen’in yeni küçük SUV modeli T-Cross’un ilk resmi görselleri ve detayları paylaşıldı. Fotoğrafların yanı sıra ‘Daha fazlasıyım’ sloganıyla bir video da yayınlayan marka, SUV modelin görüntülerini her ne kadar kamuflajlı olsalar da bizlere sundu.

T-Roc modelinin altında konumlandırılacak olan yeni SUV model direkt olarak Nissan Juke’nin rakibi olmaya geliyor. Markanın diğer otomobillerinde olduğu gibi MQB platformu üzerinde yükselecek olan T-Cross’a daha yüksek Polo demek de yanlış olmayacaktır.

4.107 mm uzunluğunda, 1.558 mm yüksekliğinde olan yeni küçük SUV modelin boyutları ile Polo’dan büyük olacağını söyleyebiliriz. Modelin boyutları iç mekana da olumlu yansırken bagaj hacminin ise 455 litreye ulaştığını da belirtmeden geçmeyelim.T-Cross’un kaputunun altında ise 3 adet benzinli TSI ve 1 adet dizel TDI motor görev yapacak. 1.0 litrelik TSI motorun 95 ve 115 beygir güç üreten iki farklı versiyonunun yanı sıra model gamının tepesinde yer alacak modellerde ise 150 beygir güç üretebilen 1.5 litrelik güç ünitesi bulunacak. Dizel cephesinde ise 95 beygir gücündeki 1.6 litrelik TDI motor tek seçenek olacak. Tüm T-Cross modelleri sadece önden çekişli olarak sunulacak.

Volkswagen T-Cross’un iç mekanı ise canlı renk seçenekleri, opsiyonel bir dijital gösterge paneli ve son nesil sekiz inçlik bilgi-eğlence sistemi ile donatılmış. Bunların dışında günümüzü yakalayarak kablosuz şarj özelliği de bulunacak olan araç sunduğu 4 USB girişiyle de dikkat çekiyor.

Volkswagen’in SUV ailesinin en uygun fiyatlı üyesi olacak olmasına rağmen yeni T-Cross, Ön Çarpışma Asistanı, Şerit Takip Asistanı, Kör Nokta Uyarı Sistemi ve Arka Trafik Uyarı Sistemi gibi birçok yeni güvenlik teknolojisine ev sahipliği yapacak.

2019 Volkswagen T-Cross her ne kadar hazır gibi görünse de henüz resmi tanıtım için zaman ihityacı olduğu belirtildi. 2018 yılının sonlarına doğru resmi tanıtımı yapılması beklenen yeni model, 2019 yılının bahar aylarında ise Avrupa pazarında satışa sunulacak.