Wolkswagen, Osnabrück tesisine 80 milyon avroluk bir yatırım yapmıştı. Bu yatırım nedeni ortaya çıktı; Alman üretici, Osnabrück tesislerinde markanın ilk üstü açılabilir SUV modelini üretecek.

Wolfsburg merkezli marka yapılan açıklama ile T-Roc Cabriolet’i üretmeyi planladıklarını doğruladı. VW CEO’su Dr. Herbert Diess, “Volkswagen bir SUV markası haline geliyor.” açıklamasında bulunurken ayrıca “T-Roc’a dayanan cabriolet ile bu yelpazeye son derece duygusal bir model ekleyeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Kesinlikle dikkat çekici bir model olacak olan T-Roc Cabriolet’in piyasaya çıkması ise 2020 yılını bulacak. Aracın teknik verileri henüz açıklanmazken motor seçenekleri konusunda hacimleri 1.5 ile 2.0 litre arasında değişen turbo beslemeli benzinli ünitelerin kullanılması bekleniyor. Yeni SUV modelde önden çekişin yanında dört tekerlekten çekiş sisteminin de sunulabileceği söyleniyor.

Günümüzde gittikçe büyüyen SUV pazarında markalar birer birer model gamlarını genişletiyor. Volkswagen de hali hazırda başarılı olan T-Roc‘un üstü açılabilir versiyonu ile bu modeli daha eğlenceli hale getirmeye hazırlanıyor.

Şimdiye kadar 40.000 adet T-Roc siparişi alan marka, 2020 yılına gelindiğinde ise satışlarının %40’ını SUV’ların oluşturacağına inanıyor.