Volkswagen sonunda T-Roc modelini resmi olarak tanıttı. Uzun süredir teaser görüntüleri paylaşılan araç Tiguan’ın altında konumlandırılacak. Volkswagen, hemen herkesin seveceği bir tasarıma sahip olan aracın gittikçe gelişen SUV pazarında önemli bir rol almasını bekliyor.

Araç, ön bölümde sahip olduğu geniş ızgara ve ızgara ile bütünleşen ince farlar ve şık LED gündüz farları ile sportif bir görünüme sahip. A sütunundan C sütununa kadar uzanan krom çıta, kaslı çamurluklar ve tampon koruma parçaları ile yeni model güzel bir görüntü ortaya koyuyor.

Arka tarafta da sportif çizginin devam ettiğini söyleyebiliriz. Bagaj kapağına entegre spoyler, eğimli arka cam ve plastik gövde koruma parçaları eklenmiş arka tampon aracın sportif karakterini ortaya koyuyor. Ayrıca müşteriler 3 farklı tavan renginden birini araçlarında tercih edebilecekler.Dijital göstergeler ve renkli bilgi-eğlence ekranı aracın iç mekanına yenilikçi bir hava katmış. 3 kollu bir direksiyon simidi bulunan araçta kullanılan gövde rengi detaylar oldukça dikkat çekici.  445 litre ile bagaj hacmi konusunda da iddialı olan modelin koltukları yatırıldığında bu değer 1290 litreye çıkıyor. İç mekanı özelleştirmek isteyen müşteriler için renkli döşemeler ve spor koltuklar da dahil olmak üzere birçok seçenek sunuluyor.

Aracın güvenlik elemanları arasında, tüm T-Roc modelleri standart olarak Otomatik Çarpışma Sonrası Fren Sistemi, Şehir İçi Acil Fren Sistemi, Şerit Takip Asistanı, Yayaları algılayabilen Ön Çapışma Asistanı bulunacak. Opsiyonel olarak ise Adaptif Hız Sabitleyici, Arka Trafik Uyarı Sistemi, Park Yardımcısı, Trafikte Sürüş Asistanı gibi birçok teknolojik donanım sunulacak.

Aracın motor seçenekleri ise güncel Volkswagen modellerinde kullanılan turbo üniteler olacak. 3 adet benzinli ve 3 adet farklı dizel motorun sunulacağı yeni SUV model manuel veya DSG şanzıman ile birlikte tercih edilebilecek. Yeni modelde önden çekiş standart olarak sunulurken dört tekerlekten çekiş sistemi opsiyonel olarak alınabilecek.