Volkswagen, geçtiğimiz günlerde tanıtılan T-Roc modelinin R-Line paketinin ayrıntılarını paylaştı.

R-Line paketi ile gövde rengi tamponlara kavuşan aracın ızgarasında da R-Line logosuna yer verilmiş. Ayrıca, T-Roc için özel tasarlanmış olan arka difüzöre, gövde rengi kapı kollarına ve rengi koyulaştırılmış stop lambalarına sahip olan araç daha şık bir görünüm kazanmış. Müşteriler R-Line donanım seviyesine sahip araçlarını 18 veya 19 inç boyutundaki lastikler ile tercih edebilecekler.

İç mekanda da R-Line paketin etkileri devam ediyor. Paket ile birlikte deri direksiyona kavuşan modelde çift renkli kumaş ve mikro fiber koltuklara yer verilmiş. Özel zemin paspaslarının bulunduğu iç mekanda paslanmaz çelik pedallar kullanılmış. Aracın R-Line olduğunu vurgulayan logolar ise kapı eşiklerine yerleştirilmiş.Alman marka, R-Line donanım seçeneğinin yanı sıra aracın motor seçeneklerinin ayrıntılarını da paylaştı. Giriş seviyesinde sunulacak olan 1.0 litrelik TSI motor 115 beygir gücünde ve 200 Nm tork üretirken 150 beygir gücündeki 1.5 litrelik TSI motor da motor gamındaki yerini alacak. 2.0 litrelik TSI motor ise 190 beygir güç ve 320 Nm’lik tork değeri ile daha fazla güç isteyenler için sunulacak.

Dizel cephesinde, 1.6 litrelik TDI motor 115 beygir güç ve 250 Nm tork değerine sahipken 2.0 litrelik TDI motor 150 ve 190 beygirlik iki farklı seçenek ile tercih edilebilecek.

Motor seçeneklerine bağlı olarak 6 ileri manuel veya 7 ileri DSG şanzıman ile birlikte tercih edilebilen araç giriş seviyesi motorlarında önden çekişli olarak sunulacak. Daha güçlü motorlar ise opsiyonel olarak dört tekerlekten çekiş sistemi ile alınabilecek.