Volkswagen, yeni SUV modeli T-Roc’un teaser videolarını paylaşmaya devam ediyor. Alman marka paylaştığı yeni video ile aracın dış tasarım detaylarının yanında aracın iç mekanından küçük ayrıntıları da bizlere sundu.

Model gamında ağabeyi Tiguan’ın altında konumlandırılacak olan model keskin tasarım çizgilerine sahip. Volkswagen, ayrıca aracın sportif bir karaktere sahip olacağını ve dört tekerlekten çekiş sistemi gibi çeşitli off-road özelliklerinin de araçta yer alacağını vurguladı.

T-Roc Concept modeli temel alınarak inşa edilen aracın sahip olduğu geniş ızgarası ve ızgara ile bütünlük oluşturan farları araçta şık ve agresif görünümü bir arada sunuyor. Aracın sportif karakterini öne çıkaran plastik gövde parçalarının yanı sıra dikkat çekici LED gündüz farları araçta göze çarpan diğer detaylar.

Aracın diğer kısımlarına baktığımızda ise, pencereleri boydan boya sararak C sütununa kadar uzanan metalik çerçeve araca farklı bir hava kazandırdığını görüyoruz. Aracın LED stop lambaları ise bagaj kapağının üzerindeki çıkıntı ile oldukça güzel bir uyum içinde.

Paylaşılan son video ile aracın iç mekanına da göz atma imkanı bulduk. İç mekanda ilk dikkat çeken detay ise aracın rengi ile bütünlük oluşturan kaplamalar oldu. Bunun dışında, metalik kapı kolları ve diğer Volkswagen modellerinden görmeye alıştığımız bilgi-eğlence ekranı iç mekanda gözümüze çarpan diğer detaylar oldu. Yayınlanan kısa görüntü araçta ortam aydınlatma sisteminin bulunduğunu bizlere düşündürdü ancak bu konu hakkında resmi bir açıklama henüz bulunmuyor.

SUV model gamını T-Roc ile genişletmeye hazırlanan Volkswagen, yayınladığı teaser videoları ile müşterilerini şimdiden heyecanlandırmaya başladı. Alman markanın yeni SUV modelinin 23 Ağustos’ta gerçekleştirilecek olan tanıtımına kadar teaser videolarının sonu gelmeyecekmiş gibi görünüyor.