Volkswagen, SUV model gamını genişletmeye devam ediyor. Son olarak Çin’de çekilen bu gizemli SUV modelin sadece Çin pazarında sunulacağı iddia edildi.

Çinli AutoHome dergisine gönderilen casus fotoğraflarda aracın dış bölümünün tamamen kaplı olduğunu görüyoruz. Aracın iç bölümü ise gözler önüne serilmiş.

İç mekana ilk baktığımızda klasik 3 kollu deri Volkswagen direksiyonunu görüyoruz. Bunun dışında Alcantara döşemeye sahip beyaz dikişli koltuklar dikkat çekiyor. Alcantara döşemeye yer verilmesi SUV modelin sportif bir versiyon ile karşımıza çıkabileceğini gösteriyor. Klasik gösterge ekranına sahip olan aracın elektronik el freninin yanında konumlandırılan yuvarlak formlu döner tuş takımından çeşitli sürüş modlarına sahip olacağını görüyoruz.Kompakt boyutlardaki aracın iç mekanının ise T-Roc‘tan ayrıldığını ve yeni Polo’ya yaklaştığını söyleyebiliriz. Havalandırma ızgaraları bilgi-eğlence sisteminin altında yerleştirilmiş, klima kontrol tuşları da bu bölümün altında konumlandırılmış.

Çin’den gelen iddialara göre bu gizemli SUV model FAW-Volkswagen ortaklığının bir ürünü olacak ve 2018 yılının Aralık ayında tanıtılacak. İlerleyen aylarda yeni model ile ilgili daha fazla ayrıntı ortaya çıkacaktır.