Yeni Audi A6’nın görselleri Cenevre Otomobil Fuarı’nda yapılacak olan tanıtımı öncesinde internete düştü. Henüz gerçekliği doğrulanmadı ancak görsellerdeki araç sahip olduğu tasarım detayları ile oldukça gerçekçi görünüyor.

Sızdırılan görsellere baktığımızda yeni A6’nın A7, A8 ve daha küçük A4 ile büyük benzerlik taşıdığını görüyoruz. Araçta yer verilen DRL LED farlar geniş ön ızgarayı tamamlarken arka bölümde de diğer modellerden tanıdığımız tasarım detaylarına yer verilmiş. Aracın krom bir şerit ile birleştirilen stop lambalarının tasarımı elden geçirilirken kullanılan çift egzoz çıkışı ise araca sportif bir görünüm kazandırmış.

Yeni A6’nın iç mekanı da geçtiğimiz günlerde gözler önüne serilmiş ve A7 modeline benzer bir çift ekranlı ön konsol düzenine sahip olduğunu görmüştük. Yeni model iç mekandaki diğer tasarım detaylarını da yine A7 ile paylaşacak.Audi’nin A8 ile başlayan ileri sürücü asistanı sistemleri yeni A6’da yer alacak. Seviye 3 otonom teknolojilerine ev sahipliği yapması beklenen model, bu anlamda sınıfında lider olmak istiyor.

Yeni modelin kaputunun altında ise çeşitli benzinli ve dizel motorlar yer alacak. İlerleyen dönemde ise yeni A6’nın şarj edilebilir hibrit versiyona kavuşması bekleniyor. Aracın sportif versiyonları S6 ve RS6’nın da daha sonra ortaya çıkacacağı gelen haberler arasında.

İlk etapta sedan gövde seçeneğiyle tanıtılması beklenen A6’nın daha sonra ise Avant ve Mercedes-Benz E-Serisi All Terrain modeline rakip olacan A6 Allroad versiyonlarının model gamına eklenmesi planlanıyor.