Audi, merakla beklenen RS5 Sportback modelini New York Otomobil Fuarı’nda gün yüzüne çıkardı. Yeni model fuarda oldukça büyük ilgi ile karşılandı.

Tıpkı iki kapılı kardeşi RS5 Coupe gibi 2.9 litrelik çift turbo beslemeli V6 motor ile donatılan RS5 Sportback 450 beygir güç ve 600 Nm tork değerleri sunuyor. Audi, aracın 0-100 km/s hızlanma süresi net olarak açıklamazken sadece 4 saniyenin altında olduğunu söylemekle yetindi. Coupe versiyonun 3.7 saniyelik süresi ile karşılaştırdığımızda Sportback biraz daha yavaş kalacaktır. Ancak yeni model, bu performans kaybını sahip olduğu fazladan iki kapının sunduğu kullanışlılık ile bertaraf edecek gibi görünüyor. Son hızı ise 250 km/s ile sınırlandırılan RS5 Sportback’te Dynamic Plus paketi ile bu değer 280 km/s hıza çıkarılabilecek.RS5 Sportback’in tasarımına değinecek olursak, tıpkı coupe versiyonu gibi şık ve agresif olduğunu söyleyebiliriz. Genişletilmiş hava girişlerine ev sahipliği yapan modelde geniş çamurluklar ve onları dolduran büyük tekerleklere yer verilmiş. Bunların dışında koyu renkli ön ızgara aracın agresif görüntüsüne katkıda bulunurken arka bölümde yer alan özel arka difüzör ve oval formlu egzoz çıkışları aracın sportif görüntüsünü destekliyor.

New York Otomobil Fuarı ile görücüye çıkan yeni Audi RS5 Sportback’in 2018 yılının ikinci yarısında satışa sunulması bekleniyor.