600 bg’lik V8 motorlu yeni M5 BMW’ye yeterli gelmemiş olacak ki 2018 yılında aracın daha sert karakterli Competition Package versiyonunun yollara çıkacağı açıklandı.

Markanın büyük otomobilleri ürün yöneticisi olan Andy Cook, Motor1 ile olan röportajında ‘‘Competition Package ile aracın dinamikleri gelişecek ve standart olarak seramik frenlere sahip olacak.’’ ifadelerini kullandı. Yeni versiyonu almak isteyen müşteriler M5 modeline ek olarak 10.000 Dolar ödeyecekler.

Gelecek yıl piyasaya sürülecek olna BMW M5 Competition Package’de seramik frenlerin haricinde M4 Competition Package ile birlikte sunulan geliştirmelerin de araçta yer alması bekleniyor.M4 ve M4 Competition Package arasındaki en önemli değişiklik, adaptif M süspansiyonunun yeni yaylar, amortisörler ve anti-roll barlar ile kullanmasıydı. Benzer bir düzenin M5 modelinde de kullanılması halinde aracın daha sert bir yapıya sahip olacağını söyleyebiliriz. BMW’nin hedefi ise aracın günlük kullanım konforundan fazla bir şey kaybetmeden pist odaklı bir yapıya bürünmesi.

M5 Competition Package’de yer alacak diğer değişiklikler arasında ise özel alaşım jantları ve iç mekanda yer alması beklenen bazı küçük detayları sayabiliriz.