Ortaya çıkan görüntüler yeni BMW X4’ü kamuflajsız olarak gözler önüne serdi.

Yeniden tasarlanan modelde ilk dikkat çeken şey oldukça ince tasarlanmış olan stop lambaları oldu. Mercedes-Benz GLC ve Porsche MACAN gibi yeni X4 modelinde ince stop lambaları tercih eden BMW, özellikle aracın arka bölümünün çok daha farklı ve şık görünmesini sağlamış.

Araçta dikkat çeken bir diğer detay ise yeniden tasarlanan tavan oldu. Oldukça alçak tasarlanan yeni tavan çizgisi aracın coupe-SUV çizgisine katkıda bulunmuş.

Aracın ön bölümünde ise arka bölüme kıyasla daha evrimsel yenilikler hakim. Yeni farlara sahip olan X4’ün böbrek şeklindeki ızgaraları da yeni ve daha büyük bir form kazanmış. Aracın yenilenen ön tamponu da oldukça güzel görünüyor.

Yeni nesil X4, BMW’nin modüler CLAR platformu üzerinde yükselecek. Aracın motor seçenekleri arasında ise görüntülerde de yer alan M 40d modeli dahil olmak üzere çeşitli dizel ve benzinli motorlar yer alacak. Yeni modelin önden ve dört çekişli seçeneklerinin olması bekleniyor. BMW, model gamının en tepesinde yer alacak 400 beygir civarı güce sahip olacağı öngörülen X4 M modeli üzerinde de çalışmalarını sürdürdüğü öğrenildi.