Piyasaya çıkalı yaklaşık 3 sene olmasına rağmen mevcut BMW X4’ün yeni neslinin testlerine tüm hızıyla devam ediliyor. Yakında tanıtılması beklenen model Nürburgring’de bir kez daha karşımıza çıktı.

Aracın daha önce birçok kez casus fotoğrafları çekilirken bundan birkaç ay önce ortaya çıkan görseller aracın tasarımını da tam olarak ortaya koymuştu.

Son çekilen görüntülerin aksine bu sefer daha fazla kamuflajla görüntülenen modelin sahip olduğu çift egzoz çıkışı, bizlere X4 M40i modelinin prototipi olabileceğini gösteriyor.

Görüntülenen modelin kaputunun altında muhtemelen X3 M40i modelinde de kullanılan 3.0 litrelik 6 sıralı 6 silindirli TwinPower motor yatıyor. Azami hızı 250 km/s ile sınırlandırılan X3 M40i modelini 0’dan 100 km/s hıza 4.8 saniyede çıkarabilen bu motor 360 beygir güç ve 500 Nm tork değerlerine sahip.

Model gamının en tepesinde ise daha güçlü X4 M modeli yer alacak. Markanın yeni S58 kod adlı 3.0 litrelik çift turbo destekli motorunu kullanması beklenen aracın en az 450 beygir güce sahip olacağı iddia edildi.

BMW, henüz aracın ne zaman tanıtılacağını açıklamadı ancak gelen haberler yeni X4’ün 1 Aralık’ta düzenlenecek olan Los Angeles Otomobil Fuarı’nda sergileneceği yönünde.