Chevrolet, uzun zamandır merakla beklenen yeni Corvette ZR1’i tanıttı.

Şimdiye kadar üretilen en hızlı ve en güçlü Corvette olma özelliğini taşıyan ZR1, 765 beygir güce ve 968 Nm torka sahip. 6.2 litrelik süperşarjlı LT5 V8 motora ev sahipliği yapan araç gücünü 7 ileri manuel şanzıman ile yola aktarıyor. 8 ileri otomatik şanzımanla da tercih edilebilecek olan aracın son hızının ise 337 km/s hızın üzerinde olduğu açıklandı.

Bahsi geçen etkileyici hızlara ulaşmak için ön tasarımı elden geçirilen aracın tamponun altına da yere basma kuvvetini arttırmak için aerodinamik bir parça eklenmiş. ZR1’in oldukça etkileyici karbon fiber kaputu aracın ağırlığının azalmasına da katkıda bulunmuş.

İki farklı aerodinamik paket ile satın alınabilecek olan Corvette ZR1’de standart olarak ‘Low Wing’ versiyonu aracı maksimum hıza ulaştırmak için tasarlanmış.

Opsiyonel olarak sunulan ZTK Performance paketi ise araca eklenen bir ön splitter ve yaklaşık 430 kg yer basma kuvveti sunabilen ayarlanabilir arka kanat ile geliyor. Pakette ayrıca Michelin Pilot Sport Cup lastikleri yer alırken şasi ayarlarındaki bazı değişiklikler de müşterileri bekliyor. Tüm bunlara ek aracın viraj alma kabiliyetini arttıracağı söylenen Magnetic Ride Control sistemi de ZTK Performance paketi ile ZR1’e ekleniyor.Aracın renk seçeneklerine gelecek olursak Chevrolet, turuncu renkli fren kaliperleri ve Sebring Turuncu gövde rengi içeren bir Sebring Turuncu Tasarım Paketi sunacak. Paket aynı zamanda turuncu emniyet kemerleri,  iç mekanla kontrast oluşturan turuncu dikişler ve bronz renkli alüminyum iç döşemelere sahip olacak.

İç mekan ayrıca, ısıtmalı ve soğutmalı Napa deri koltuklar, karbon fiber kaplı direksiyon simidi, Bose ses sistemi ve performans veri kaydedici gibi birçok opsiyon ile özelleştirilebilecek.

2018 yılının bahar ayında satışa çıkması beklenen aracın fiyatları ise henüz açıklanmadı.