Geçen 7 yılın ardından Dacia Duster tamamen yenilendi. 2017 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda 12 Eylül’de yapılacak olan lansmanı öncesinde SUV model internet üzerinden tanıtıldı.

Yeni model, başarılı satış rakamlarını sürdürmesine yardım etmesi beklenen evrimsel bir tasarıma sahip. Araçta yapılan değişiklikler arasında genişletilmiş ızgaranın yanı sıra LED gündüz farlarına yer verilen ön aydınlatma grubu dikkat çekiyor. Aracın değişen ön tamponunda yeni gümüş renkli bir koruyucu parçaya yer alıyor. Yeni model ayrıca daha belirgin kaput çizgilerine kavuşmuş.Arka bölümde ise Jeep Renegade modelindekine benzer stop lambaları yer alırken bu bölümde de aracın genel formu korunmuş. Alüminyum tavan çıtalarına yer verilen araç 17 inçlik jantlar ve yeni sunulan Atacama Turuncu rengi ile şık bir görüntü sunuyor.

Dacia, ön camın 100 mm daha ileride konumlandırıldığını ve iç mekanda daha fazla yer açmak için daha dik bir şekilde yerleştirildiğini söyledi. Aracın iç mekan görüntüleri henüz paylaşılmadı ancak otomobil üreticisi iç mekanın yeniden tasarlandığını, kalite hissinin arttırıldığını ve yeni ekipmanlara yer verildiğini belirtti.

Aracın iç mekanı hakkındaki ayrıntıların yanı sıra, motor seçenekleri ve platformunu öğrenmek için Frankfurt Otomobil Fuarı’na kadar beklemek gerekecek.