İnsanların artık telefonları ve akıllı saatleriyle ödeme yaptığını gözlemleyen DS, müşterilerini banka kartı veya para taşımaktan kurtarmak için araçlarının anahtarlarını temassız ödeme özelliğiyle donatıyor.

DS 3 modeli ile standart olarak gelen anahtar sayesinde müşteriler 30 Euro’ya kadar olan ödemelerini bu anahtar ile birlikte yapabilecekler. Temassız ödemek yapabilmek için kullanıcıların yapması gerekn tek şey akıllı telefon uygulamasıyşa anahtarlarına para yüklemek olacak. Anahtarın güvenliği ise Radyo Frekansı ile Tanımlama sistemi kullanılarak sağlanıyor. Anahtar hakkında konuşan markanın İngiltere pazarlama müdürü Mark Blundell, anahtarın DS müşterilerinin aktif yaşam tarzlarına çok iyi uyduğunu belirtti.

Blundell yaptığı açıklamada ‘’DS’de, müşterilerimizin aktif yaşam biçimlerine nasıl katkıda bulunabileceğimizi,  onların dünyayla kolayca iletişime geçebilmelerini nasıl sağlayacağımızı sürekli araştırıyoruz. DS temassız ödeme araç anahtarı ile bunu gerçekten başardığımızı hissediyoruz.’’ ifadelerini kullandı.

DS, bu uygulamayı diğer modellerde de kullanmadan önce müşterilerin temassız ödeme yapabilen anahtarlara olan reaksiyonunu bir süre izleyeceklerini belirtti.