Honda, yeni nesil Accord’u markanın Ohio’daki tesislerinde üretmeye başladı. Yaklaşık 223 milyon Euro’luk yatırım yapılan fabrika 342 robota ev sahipliği yapmasının yanı sıra tavan için lazer lehimleme sistemi başta olmak üzere yeni üretim teknolojilerini içinde barındırıyor. Yeni modelde ayrıca yol gürültüsünü en aza indirmek için akustik sprey köpüğüne de yer veriliyor.

Bu yılın başında tanıtılan modelin ön yüzü yeni Honda Civic ile büyük benzerlik taşırken araç genel anlamda farklı bir çizgiye kavuşmuş. Yeni modelin tasarımcıları, yüksek kaliteli malzemeler kullandıklarını ve yumuşak dokunmatik gösterge panelinin yanı sıra daha iyi destek sağlayan geliştirilmiş koltuklar ekleyerek aracın kabininin farklı bir seviyeye taşındığını belirtti.

Bu yılın son çeyreğinde satışa sunulması planlanan aracın giriş seviyesini 1.5 litrelik 192 beygir gücündeki turbo benzinli motor oluşturacak. Bu motorun yanında daha fazla güç isteyenler için 252 beygir güç üreten ve 369 Nm tork değeri sunan 2.0 litrelik turboşarjlı motor seçenekler arasında olacak. Aracın diğer motor seçenekleri ise henüz belli değil.