Hyundai, yeni Santa Fe modelinin teaser görüntüsünü paylaştı. Paylaşılan görsel ile birlikte yeni modelin lansmanının da Mart ayında düzenlenecek olan Cenevre Otomobil Fuarı’nda gerçekleştirileceği açıklandı. Koreli üretici, SUV modelin tanıtımı için ise Mart ayını beklemeyecek, yeni model Şubat ayı içerisinde gözler önüne serilecek.

2001 yılında tanıtılan ilk neslinin ardından 2007 yılında yenilenerek ikinci nesline kavuşan Santa Fe, 2013 yılında piyasaya çıkan üçüncü nesli ile yoluna devam ediyordu. Yaklaşık 5 senenin ardından tamamen yenilenecek olan Santa Fe, kardeşleri Tucson ve Kona modellerinin ardından Koreli üreticinin üçüncü SUV modeli olacak.

Hyundai, paylaşılan görsel dışında araç hakkında bilgi vermekten kaçınırken yeni modelin arka çapraz trafik fren sistemi ve arka koltukta çocukların unutulmalarına karşı geliştirilen arka yolcu görüntüleyici gibi yeni sistemlere sahip olması bekleniyor.

Paylaşılan görsel her ne kadar karanlık olsa da, yeni Santa Fe’de Hyundai’nin son dönemde çıkan Kona, Sonata ve Veloster modellerinden izler görmek mümkün. Ayrıca, aracın iki kapısı arasındaki mesafeye ve arka kelebek camının büyüklüğünü göz önüne aldığımızda görseldeki aracın kısa dingil mesafeli ve 5 koltuklu Santa Fe Sport değil, uzun dingil mesafeli ve 3 koltuk sıralı Santa Fe olduğunu söyleyebiliriz. Tabi Hyundai, yeni nesil ile birlikte nasıl bir strateji yürüteceğini bilemiyoruz. Bu durum ancak araç tanıtıldıktan sonra netlik kazanacak.