Hyundai, SUV modeli Santa Fe’nin tasarımını ortaya koyan eskizler yayınladı.

Yeni Santa Fe tasarlanırken beklenildiği gibi küçük kardeşi Kona’dan ilhan alınmış. SUV modelin geniş ızgarasının her iki yanında tıpkı Kona’da olduğu gibi ince farlar kullanılırken bu farların alt bölümünde ise diğer aydınlatma elemanlarına yer verilmiş. Yeni bir ön yüze kavuşan model böylelikle Hyundai’nin yeni tasarım felsefesine de kavuşmuş.

Aracın arka bölümüne baktığımızda ise daha dinamik bir tasarım bizleri karşılıyor. İnce ve keskin hatlara sahip stop lambaları oldukça şık görünürken kullanılan krom malzemeler de kalite hissini arttırıyor. Tavana entegre küçük spoyler ve açılı arka cam çizgisi aracın sportif karakterine katkıda bulunmuş. Hyundai, dış bölümün yanı sıra aracın iç mekanında yeniliklere gidecek. Yeni bir konsol tasarımına kavuşması beklenen modelde çeşitli yeni teknolojilerin de kullanılacağı gelen haberler arasında. Bu teknolojiler arasında en dikkat çekici olanı ise Arka Koltuk Alarm Sistemi olacak. Bu sistem, sürücüleri araçlarını terketmeden önce arka koltukta unutulan bebek ve hayvanlar konusunda uyaracak.

Yeni model ile birlikte Santa Fe’de arka koltuk bacak ve baş mesafesinin iyileştirileceği söylenirken öngörülürken hem 5 kişilik hem de 7 kişilik versiyonların sunulmasına da devam edilmesi bekleniyor.

Yeni Santa Fe’nin motor seçenekleri ise henüz gizemini koruyor. İlk etapta çeşitli dizel ve benzinli ünitelerle sunulacak olan modelin şarj edilebilir hibrit versiyonun da ilerleyen aşamalarda model gamına ekleneceği konuşuluyor.

Koreli üretici, yeni SUV modelinin detaylarını ve görsellerini önümüzdeki ay bizlerle paylaşacak, aracın lansmanı ise Mart ayında düzenlenecek olan Cenevre Otomobil Fuarı’nda gerçekleştirilecek.