Lamborghini, yeni Huracan Super Trofeo EVO modelinin üzerindeki örtüleri kaldırdı. Lamborghini Squadra Corse tarafından geliştirilen Huracan Super Trofeo EVO, “daha yüksek genel aerodinamik verimlilik elde ederken bir önceki modelin aynı yüksek yere basma kuvveti değerini korumayı” amaçlayarak geliştirilmiş aerodinamik parçalar kullanılarak önceki modelin üzerine inşa edilmiş.

Bu amaca ulaşmak için şirket, Dallara Mühendislik ile birlikte çalışarak sürtünmeyi azaltarak aracın dengesini artırmaya yardımcı olan yeni bir karbon fiber gövde kiti geliştirmiş. Lamborghini, ön splitter, zemin ve arka difüzör hariç tüm bileşenlerin tamamen yeniden tasarlandığını bu yüzden araçta oldukça etkileyici gelişmeler kaydedildiğini belirtti.

Yapılan değişiklikler sayesinde yeni modelin %8 daha rüzgar direnciyle karşılaştığı vurgulanırken aracın Monza pistindeki 1.43.3’lük derecesi selefinden 1.5 saniye daha hızlı.620 beygir gücündeki 5.2 litrelik V10 motora sahip olan model gücünü arka tekerleklere ileten 6 ileri bir şanzımanla yere aktarıyor. Aracın son hızı ise 280 km/s ile sınırlandırılmış.

Yeni model gelecek baharda Lamborghini Super Trofeo serisinde yarışabilecek. Super Trofeo EVO ayrıca Gran Turismo Şampiyonasında hem dayanıklılık hem de GT Cup kategorilerine katılabilecek.

ABD’de 295.000 Dolar’dan alıcı bulacak olan aracın Avrupa fiyatı ise 235.000 Euro olacak. Mevcut Huracan Super Trofeo sahipleri ise yeni aerodinamik paketi satın alabilecekler.