McLaren, yeni 720S Spider’in tanıtım tarihini 8 Aralık olarak açıkladı. 720S’in üstü açık versiyonu, geçtiğimiz ay tanıtılan Speedtail’in ardından markanın Track25 Business planı altındaki ikinci modeli olacak.

Tıpkı 570S Spider modelin olduğu gibi katlanabilir bir metal tavana sahip olması beklenen 720S Spider’ın bu yüzden standart modele göre biraz daha ağır olması muhtemel. Ancak McLaren’in karbon MonoCage II şasisi sayesinde neredeyse aynı rijitliği bu otomobilde de bekleyebiliriz. Güç aktarma organının değişmeden kalacağı modelde 720 beygir güç üretebilen 4.0 litrelik çift turbo beslemeli V8 motor görev yapacak.

Standart 720S’in halihazırdaki 2.9 saniyelik 0-100 km/s hızlanma süresine göz önüne aldığımızda 720S Spider’ın da en etkileyici hızlanmaya sahip üstü açık otomobillerden biri olacağını şimdiden söyleyebiliriz. Herşeyden öte, üstü açık bir şekilde yol alırken arkanızdan gelen vahşi V8 homurtuları bu aracı çok daha değerli kılacaktır.

Yeni McLaren 720S Spider’ın 2019 yılında piyasaya sürülmesi planlanıyor, o yüzden henüz başlamadıysanız şimdiden para biriktirmeye başlamanızı öneririz.