Mercedes-Benz, yeni nesil A-Serisi’ni tamamen ortaya çıkarmadan önce teaser kampanyalarıyla otomobil severlerin merakını katlamak niyetinde. Geliştirme süreci devam eden modelin kış testlerinden görüntüler marka tarafından paylaşıldı.

Paylaşılan teaser videosunda aracın ekstrem koşullarda test edildiğini görüyoruz. İsveç’in karlı bölgelerinde çeşitli yollardan geçen araç ayrıca iklimlendirme tünellerinde de oldukça ağır  koşullarla başa çıkmaya çalışıyor.

Aracın ağır koşullar altındaki dayanıklılığının gözler önüne serildiği videoda aynı zamanda yeni modelin iç mekanına göz atma fırsatı buluyoruz. Marka tarafından daha önce paylaşılan iç mekan görüntülerinden daha farklı bir ayrıntıya rastlayamadığımız bölümde çift ekranlı düzen öne çıkıyor.

Alman marka, yeni motor seçeneklerine de bu paylaşımla birlikte açıklık getirdi. 7 benzinli ve 4 farklı dizel ile sunulacak olan araçta Renault-Nissan-Mitsubishi Alliance ile geliştirilen 1.3 litrelik turbo benzinli ünite de görev yapacak. Ayrıca, Renault’un 1.5 litrelik dizel dCi motoru da yine seçenekler arasında olacak.

Model gamının en tepesinde yer alacak olan A45 AMG versiyonu ise sunacağı 400 beygirden fazla güç ile şimdiden merak uyandırıyor. A35 AMG modeli ise A45 AMG’nin altında konumlandırılacak.

İçten yanmalı motor seçeneklerinin yanı sıra yeni nesil A-Serisi’nde şarj edilebilir hibrit ve elektrikli versiyonların da sunulacağı gelen haberler arasında.