Yeni nesil Aston Martin Vantage’ın uluslararası tanıtımı 21 Kasım’da gerçekleştirilecek.

Marka tarafından ‘Güzel’ ve ‘Yırtıcı’ olarak tanımlanan model, sahip olduğu LED farları ve James Bond filminde de yer alan DB10’dan ilham alınan boydan boya uzanan stop lambalarına sahip.

Yeni Aston Martin Vantage’nin DB11 modelinde de kullanılan ve Mercedes-AMG tarafından geliştirilen ve Aston Martin mühendisleri tarafından elden geçirilen V8 motora ev sahipliği yapması bekleniyor. 510 beygir güç ve 675 Nm tork üretebilen 4.0 litrelik çift turbolu bu güç ünitesi DB11 modelini 0’dan 100 km/s hıza 4 saniyede ulaştırırken aracın son hızı ise 301 km/s olarak belirtiliyor.

Yeni Vantage’nin ilk aşamada bu değerlere sahip olması beklenmezken Aston Martin’in ilerleyen dönemde motorun tüm gücünü ortaya koyan versiyonlar ortaya koyacağı düşünülüyor. Maksimum değerlerinin düşürülmesi beklenen motorun yine de mevcut modelin sahip olduğu 4.9 saniyelik 0-100 km/s süresinden daha iyi bir iş çıkarması muhtemel görünüyor.

Aston Martin, model gamının en tepesinde yer alacak olan Vantage modeli çin ise DB11 modelinde kullanılan 5.2 litrelik V12 motoru kullanmayı düşünüyor.