Audi, yeni nesil A6 modelini önümüzdeki yıl tanıtacağını duyurdu. Yeni modelinin lansmanına hazırlanan marka, tanıtımı daha ilginç kılmak için bir film yarışması düzenleyecek.

Alman marka, 21 Aralık’ta başlayacak olan yarışma için ‘görüşlerini almak için genç yetenekler ve film yapımcıları’ aradıklarını vurguladı. Yarışmaya katılmak isteyen kişilerin ise konfora, dijitalleşmeye ve sportifliğe odaklanması gerektiğini belirten marka, yeni modellerinde odaklandıkları noktaları da böylece belirtmiş oldu.

Yeni nesil A6’nın detaylarını açıklama konusunda oldukça ağzı sıkı davranan Audi, aracın önümüzdeki yıl tanıtılacağını söylemekle yetindi. Yeni model hakkında bildiklerimiz şuan için oldukça kısıtlı ancak aracın casus fotoğraflarından edindiğimiz izlenimlere göre, yeni model  tasarım anlamında abisi A8’den izler taşıyacak. Tıpkı yeni A8’de olduğu gibi ince farlar ile bütünlük oluşturan geniş ızgaranın yer verileceği araç, diğer bölümlerde de Audi’nin tasarım felsefesini yansıtacak.

Aracın motor seçenekleri konusunda da henüz ayrıntılı bilgiye sahip değiliz. Çeşitli benzinli ve dizel ünitelerin bulunması beklenen motor yelpazesinde, 340 beygir ve 500 Nm tork üreten 3.0 litrelik TFSI motorun da yer alacağı gelen haberler arasında. İlerleyen dönemlerde ise daha yüksek performanslı motorlar ve hibrit bir versiyon da dahil olmak üzere yeni A6 farklı versiyonlara kavuşacak.

Sadece tasarım olarak değil teknoloji konusunda da A8’i örnek alacak olan A6, birçok Seviye-3 yarı otonom sürüş sistemlerini de içinde barındıracak. Teknoloji anlamında selefine göre büyük gelişme kaydedeceği öngörülen model ile ilgili daha fazla bilgiye ilerleyen günlerde sahip olacağız.