Yeni nesil BMW M5’in tanıtımından önce aracın bazı görüntüleri internete sızdırıldı.

Uzun zamandır merakla beklenen aracın görüntülerin incelediğimizde standart modelden çok büyük farkların olmadığını görüyoruz. Aracın yayınlanan ön tanıtım videolarından bu durumu önceden tahmin etmek zor değildi. Görünüşe göre yeni M5, standart modellerden küçük tasarım detayları ile ayrılacak.

Yeni M5, ön bölümde krom kaplamalı parlak siyah ızgaralara ve geniş hava girişlerine yer verilen ön tampona sahip. Aracın siyah ve gümüş rengindeki büyük jantları yanında M5’e özel altın renkli fren kaliperleri oldukça dikkat çekici görünüyor. Arka bölümde ise dörtlü egzoz çıkışı ve siyah bir difüzör yer alıyor. Aracın bagaj kapağı üzerinde ise küçük rüzgarlığa yer verilmiş.

Araba ile ilgili detaylı bilgiler henüz elimizde yok ancak aracın kaputunun altında 600 beygir güç ve 700 Nm tork üreten 4.4 litrelik çift turbo destekli V8 motor yer alacağını biliyoruz. Gücünü M Steptronic şanzıman ile dört tekerleğe birden aktarabilen aracın bu sayede 0’dan 100 km/s hıza 3.5 saniyenin altında ulaşması bekleniyor.

BMW, arkadan çekiş meraklılarının yüreğine su serperek, bahsi geçen dört tekerlekten çekişin sadece ihtiyaç anında devreye gireceğini ve aracın genel anlamda arkadan çekişli bir karaktere sahip olacağını belirtti. Ayrıca istenildiği zaman bir düğme aracılığıyla güç sadece arka tekerleklere iletilerek sürücülerin arkadan çekişin zevkini her an yaşayabilmeleri hedefleniyor.