Citroen CEO’su Linda Jackson Frankfurt Otomobil Fuarı’nda yaptığı açıklamada, geçtiğimiz Haziran ayında Avrupa’daki satışları durdurulan C5 modelinin tamamen yenilenecek olan 3. nesilinin 2020 yılında ortaya çıkarılacağını açıkladı.

Jackson, DS’nin 2014 yılında bağımsız bir premium marka olarak ayrılmasının Citroen serisinde bazı boşluklar yarattığını, bu boşlukların PSA Grubu’nun yolcu ve hafif ticari araçları kapsayan sekiz farklı gövde varyasyonu ile doldurulmasının planlandığını belirtti.

‘‘DS’nin ayrılması nedeniyle, portföyümüzde bazı küçük boşluklar ortaya çıktı.” diyen Jackson bu boşlukların yakında doldurulacağını söyledi.Citroen, 2018 yılının sonlarında Avrupa’ya gelecek olan SUV modeli C5 Aircross’u Nisan ayında düzenlenen Şangay Otomobil Fuarı’nda tanıtmıştı. C5 Aircross, Citroen’in eski, daha karmaşık ve ağır hidropnömatik sistemin yerini alacak olan yeni süspansiyon sistemini kullanan ilk model olacak.

Markanın yeni C5 ve henüz netlik kazanmayan C6 modellerinde de bu süspansiyona yer vermesi bekleniyor. Yeni süspansiyon sisteminin Opel dahil diğer PSA Grubu araçlarında yer almayacağının altını çizen Jackson ayrıca Opel’in satın alınmasının Citroen’in gelecek model stratejisi üzerinde herhangi bir etkisinin olmayacağını belirtti.

Not: Citroen CXperience görselleri kullanılmıştır.