Dacia, yeni nesil Duster modelini Frankfurt Otomobil Fuarı’na getiriyor. Paylaşılan bir teaser videosu ile yeni modelin fuarda sergileneceğini duyuran marka, ön tanıtım videosunda yeni Duster modelinden ipuçları sunmak yerine güncel Duster modelini kullandı.

‘Duster ne düşünüyordu acaba? Beklemede kalın.’ ifadelerine yer verilen videoda, aracı bir uzay mekiğinin altında görüyoruz ve kalkış için geri sayım yapılıyor.

Yeni nesil Duster ile ilgili henüz net bir bilgi yok. Yapılan iddialara göre aracın Renault Kadjar ve Nissan Qashqai modellerinde kullanılan CMF platformu üzerinde yükseleceği söylenirken bir diğer iddia ise aracın mevcut platformunun yenilenmiş bir versiyonunu kullanacağı yönünde. Ancak aracın başarılı olmasının en büyük nedeni sahip olduğu uygun fiyatlar. CMF platformunun araca uygulanması aracın maliyetini arttıracağı için diğer seçenek daha olası duruyor.

Motor seçenekleri konusunda Renault motorlarını kullanmaya devam edecek olan aracın yeni bir ünite ile motor gamını genişletmesi bekleniyor. Bu yeni ünitenin 1.6 litrelik dCi motor olacağı öngörülüyor.

Yeni modelin 7 koltuklu Grand Duster versiyonu hakkında çıkan iddialar ise şirketin bir yöneticisi tarafından yapılan açıklama ile yalanlandı. Yeni model ile birlikte araç Güney Amerika’da satılan Renault Duster Oroch modeli gibi bir pick-up versiyona da kavuşacağı söyleniyor. Hayata geçmesi durumunda bu modelin özellikle Türkiye’de başarılı olacağını söyleyebiliriz.

Yeni modelin yakın zamanda internet üzerinden tanıtılması beklenirken aracın dünya lansmanı ise Frankfurt otomobil Fuarı’nda gerçekleştirilecek.

Dacia Duster

What on earth is Duster thinking of? Get ready for its take off! 🚀 Discover more at Frankfurt Motorshow #AllNewDuster #DACIA #IAA2017 //Mais qu'est-ce que Duster peut bien avoir en tête ? Soyez prêts pour son lancement ! 🚀Et RDV au Salon de Francfort #NouveauDuster #DACIA #IAA2017

Dacia paylaştı: 28 Ağustos 2017 Pazartesi