Ford, 2019 Focus’un tanıtımına kısa bir süre kala yeni bir teaser görüntüsü daha yayınladı. 10 Nisan’da özel bir etkinlik ile görücüye çıkacak olan yeni nesil Focus’un LED ön farları, arka bölümü ve alaşım jantlarını içeren kısa bir kesit bizlerle paylaşıldı.

Yeni modelin daha önce kamuflajsız olarak çekilen görüntüleri sayesinde tasarımını az çok tahmin ediyoruz. ST Line donanıma sahip görüntülenen mavi aracın siyah ve gümüş renkli alaşım jantları ve büyük spoyleri ile oldukça sportif göründüğünü söyleyebiliriz. Ancak standart versiyonların bu kadar agresif ögelere sahip olmasını beklemeyin. Aracın paylaşılan teaser görüntülerinde de bu aracın kullanıldığını düşünüyoruz.

Teaser görüntüsüne geçecek öolursak, ön bölümde mevcut modele göre daha geniş bir ızgara ve bu ızgaranın üzerinde yer alan küçük marka logosu ilk olarak dikkat çekiyor. Volvo modellerine benzer LED gündüz farları ise oldukça şık görünüyor. Arka bölümden de kesitler sunan videoda model isminin orta kısımda konumlandırıldığı görülürken bu bölümde tasarım anlamında mevcut modelden tamamen farklı bir görüntü çizilmiş.

Yeni modelde ST Line’nin yanı sıra Trend ve Titanium donanım paketleri ile sunulması beklenirken tıpkı Fiesta modelinde olduğu gibi lüks odaklı Vignale ve crossover karakteri taşıyan Active versiyonlar da yer alacak. İlk etapta hatchback versiyonu ile karşımıza çıkacak olan Focus’un daha sonra ise sedan ve station wagon versiyonları model gamına eklenecek.

Ford, motor seçenekleri konusunda henüz açıklama yapmazken hali hazırda Türkiye’de sunulmaya devam eden 1.0 litrelik turbo benzinli ünitenin yanı sıra 1.5 TDCi dizel motorların yeni nesilde de görevine devam etmesini bekliyoruz. Model gamının en tepesinde yer alacak olan RS versiyonunda ise 2.3 litrelik EcoBoost motora 48 Volt’luk hafif hibrit sistemin eşlik edeceği iddia ediliyor.

Tanıtımının ardından 2019 yılında Avrupa’da satışa sunulması beklenen model, 2019 yılının ortasında ise ABD pazarına giriş yapacak.

Noul Ford Focus

Numărătoarea inversă a început!

Ford Romania paylaştı: 2 Nisan 2018 Pazartesi