Yeni nesil Mercedes-Benz G-Serisi yapılan testler sırasında kamuflajlı olarak görüntülendi. Yeni model önümüzdeki sene tanıtılacak.

Geçen yıllara rağmen küçük değişiklikler ile günümüze kadar gelen araçta yine büyük değişiklikler beklenmiyor. Her ne kadar yoğun kamuflaj kullanıldıysa da aracın genel hatlarını koruduğunu görüyoruz. AMG G63 prototipi olduğu düşünülen aracın ön ızgarasında kullanılan kamuflaja rağmen görülen dikey çıtaların tasarımdaki en büyük değişiklik olacağını söyleyebiliriz.

Aracın görüntülerinin çekildiği videoda, daha önce çekilen casus görüntülerden farklı olarak araçta dijital gösterge ekranının kullanıldığını görüyoruz. Görüntülerin kalitesi dolayısıyla araçta yer alan ekranın hangi büyüklükte olduğunu tahmin etmek zor ancak büyük olasılıkla firmanın diğer modellerinde de kullandığı 12.3 inç boyutundaki ekranlar yeni nesil G-Serisi’nde de yer bulacak.

Yeni Mercedes-AMG G63’ün kaputunun altında ise çift turbo destekli 4.0 litrelik V8 motor yatacak. AMG GT, E63 AMG, C63 AMG modellerinde de kullanılan bu ünite eski 5.5 litrelik türevinden görevi devralacak.

G-Serisi’nde ayrıca turbo şarjlı sıralı 6 silindirli motorların da yer alması bekleniyor. AMG G65 modelinin ise çift turboşarjlı 6.0 litrelik V12 motoru kullanmaya devam edeceği iddia edildi.