Mercedes-Benz, yeni nesil A-Serisi’nin teaser görüntüsünü paylaştı. Alman marka, 2 Şubat’ta tanıtımı yapılacak olan modelini yavaş yavaş ortaya çıkarmaya başladı.

Ortaya çıkan birçok casus fotoğraf ve tasarım çalışmaları sayesinde aracın nasıl görüneceğini önceden tahmin etmek mümkün olmuştu. Paylaşılan görsel de bizleri şaşırtmadı. Mevcut model ile kıyasladığımızda daha agresif bir tasarım ile gelen yeni nesil A-Serisi, yakın zamanda tanıtılan CLS modeli ile benzer bir ön yüze sahip. Geniş bir ön ızgarasın yanında yer verilen üçgen formlu ön farlar de Mercedes-Benz’in yeni tasarım felsefesini oluşturuyor. Ön tamponda yer alan geniş hava girişleri aracın agresif duruşuna katkıda bulunurken kullanılan LED farlar da şık görünümü tamamlıyor.

Paylaşılan bu son teaser görüntüsü ile yeni nesil A-Serisi’nin dış bölümü hakkında oldukça fazla fikir sahibi olduk. Alman marka daha önce de aracın iç bölümünden kesitler sunmuştu. Yeni A-Serisi’nde diğer Mercedes-Benz modellerinde giriş versiyonu dahil çift ekranlı düzenin yer alacağını görmüştük.

Yeni A-Serisi’nin kaputunun altında ise Renault-Nissan-Mitsubishi ortaklığı ile geliştirilen 1.3 litrelik turbo benzinli motor bulunacak. Bu motorun yanı sıra yine Renault tarafından üretilen 1.5 litrelik dizel ünitenin de görevine devam etmesi bekleniyor. Ayrıca, yeni modelde şarj edilebilir hibrit ve elektrikli seçeneklerin de yer alacağı belirtildi. Model gamının en tepesine konumlandırılacak olan A45 AMG ise 400 beygirden fazla bir güç ile gelecek. Yeni versiyon ile birlikte A-Serisi, yeni bir A35 AMG diye adlandırılacak olan yeni bir versiyona da kavuşacak.

Yeni A-Serisi hakkında daha fazla bilgiye ve görüntüye 2 Şubat’ta gerçekleştirilecek olan tanıtımdan sonra ulaşabileceğiz.