Mercedes-Benz yeni G-Serisi’nin tanıtımı yaklaşırken araç hakkında bilgiler vermeye devam ediyor. Alman üretici, yeni SUV modelinin off-road yeteneklerini ortaya koyan bir video paylaştı.

Avusturya’nın Graz kenti yakınlarında bir dağda çekilen görüntüler SUV modelin eğimli arazide yapabildiklerini gözler önüne seriyor.

Dağdaki engellerden zorlanmadan geçen ikonik SUV model bunu arazi şanzımanına, 3 adet diferansiyel kilidine ve merdiven şasi olarak adlandırılan yapısına borçlu. Ayrıca yeni modelin yüksekliği de 6 mm arttırılarak 241 mm’ye ulaşırken aracın su geçiş yüksekliği de 70 cm’ye çıkarılmış. Bu ve bunun gibi birçok özellik yeni G-Serisi’nin doğa ana ile başa çıkmasına yardımcı oluyor.

Yeni neslinde de tasarım anlamında fazla bir değişikliğe uğramayan modelin iç mekanında ise durum tamamen farklı bir boyut kazanmış. Oldukça modern bir havaya bürünen modelde Mercedes-Benz’in diğer modellerinde de kullanılan çift ekranlı düzen SUV modelde de yerini almış. Kullanılan bol miktarda deri ve üst düzey malzemeler ise kalite hissini arttırıyor.

Mercedes-Benz, ikonik SUV modelini Detroit Otomobil Fuarı’nda gün yüzüne çıkaracak, o zamana kadar beklemek istemeyenler için ise işte aracın casus fotoğrafları.