Uzun zamandır beklenen Mercedes-Benz G-Serisi’nin tanıtımı yaklaşırken aracın görüntüleri de sızdırıldı. Autoweek.nl tarafından paylaşılan görüntüler ikonik modelinin yeni neslini ortaya koydu.

Beklenildiği gibi dış tasarımı çok büyük oranda korunan araç, en büyük değişimi ön bölümde yaşamış. Ön tamponu, Ön farları ve ön ızgarası elden geçirilen modelin ızgarasının ortasına konumlandırılan büyük Mercedes-Benz yıldızı ise modelin içinde barındırdığı sürücü asistanı sistemlerinin sensörlerini içinde barındırıyor.

Piyasaya sürüldüğü 1979 yılından beri neredeyse değişmeden gelen tasarımını bu nesilde de koruyan G-Serisi’nde yaşanan asıl değişim ise görünmeyen bölümde. Yeni modelin sunulan geliştirilmiş ön süspansiyon sistemi ile şehiriçi ve şehir dışı yollardaki sürüşü geliştirilirken aynı zamanda aracın zaten başarılı olan off-road kabiliyeti de arttırılmış.Sızdırılan görsellerden önce Mercedes-Benz de aracın bazı teknik detaylarını paylaşmıştı. Yeni G-Serisi’nin sahip olduğu 31 derecelik yaklaşma ve 30 derecelik uzaklaşma açıları ile arazi kabileyetinin de ne kadar iyi olduğu vurgulanırken yeni model 70 cm’lik su geçişlerini de gerçekleştirebilecek.  Aracın dingil yüksekliği 241 mm olarak açıklanırken araçta sunulacak olan 9G-Tronic 9 ileri otomatik şanzıman, off-road odaklı geliştirilen G moduna sahip olacak.

Yeni nesil ile birlikte aracın iç mekanı ise genel tasarımın aksine büyük bir değişim geçirecek. Mercedes-Benz’in diğer modellerinde de kullanlan çift ekranlı konsol düzenine geçiş yapacak olan yeni G-Serisi’nin iç hacmi de genişleyecek. Özellikle arka koltukta yolculuk eden müşterilerini düşününen marka bu bölümde fazladan 150 mm bacak mesafesi sunacak.

Lansman tarihi 15 Ocak olarak belirlenen ikonik SUV model Detroit Otomobil Fuarı’ndaki yerini alacak. Yeni nesil G-Serisi’nin tüm detayları da yine bu fuar ile birlikte açıklanacak.