Mercedes-Benz, yeni Sprinter’ın uzun süren teaser kampanyasını son bir tanıtım videosula son verdi. Yayınlanan son video ile gün içerisinde tanıtılması beklenen ticari model ile ilgili birkaç küçük ipucu daha bizlerle paylaşılmış oldu.

Evrimsel bir tasarım benimseyen yeni model, farklı farlara, daha geniş ön ızgaraya ve en önemlisi aerodinamik açıdan çok daha verimli bir ön yüze kavuşacak. Teaser videosunda aracı, kamyonet ve van karoserli versiyonları ile görüyoruz. Diğer versiyonlar ise henüz gizemini koruyor.

Alman üretici, ticari model hakkında fazla bir bilgi paylaşmadı ancak aracın iç mekanı geçtiğimiz aylarda marka tarafından sunulmuştu. Yeniden tasarlanan iç bölüm oldukça sade bir havaya sahip. Araçta yer alan üç kollu direksiyon simidi sürücüsüne ticari bir modelde olduğunu unutturabilir.  Güncellenen gösterge tablosu sürücüsüne merhaba derken yeni Sprinter’ın malzeme kalitesi de arttırılmış. Tuş takımlarını da elden geçiren Mercedes-Benz, ticari modelinde yeni ve geniş bir bilgi-eğlece sistemi ekranına yer vermiş.

Yeni Sprinter’da sunulan bilgi-eğlence sistemi, aracın durumu ve bakım ihtiyacı hakkında bilgi veren filo yönetim sistemi Mercedes PRO bağlantı hizmetleri ile donatılmış. Sistem ayrıca bir sonraki teslimatın adresi gibi ayrıntıları da sürücüleri sunabiliyor.

Aracın diğer özellikleri henüz ortaya çıkmadı ancak Mercedes-Benz daha önce Sprinter’in çeşitli gövde stilleri, dingil mesafeleri ve farklı yüksekliklerle sunulacağını belirtmişti. Her gelirden insana hitap etmek isteyen Alman marka, geniş bir donanım seviyesi skalası sunacak. Aracın giriş versiyonu için daha uygun fiyatlar belirleyen marka yüksek kalite isteyen müşterileri için de özel donanım ve döşemelere yer verecek.

Bu yılın son çeyreğinde satışa sunulması beklenen yeni Sprinter’ın elektrikli versiyonunun ise 2019 yılı içerisinde ortaya çıkacağı söyleniyor.