Nissan’ın elektrikli modeli Leaf’in yeni neslinin resmi tanıtımı 5 Eylül tarihinde ABD’de gerçekleştirilecek. Bu tanıtımı takiben 2017 National Drive Electric Week etkinliğinde ise yeni model ilk kez halka sunulacak.

9 Eylül’de başlayacak olan etkinlik ile birlikte elektrikli model ABD’nin çeşitli kentlerinde halkın huzuruna çıkarılacak. Etkinliğin ilk gününde Seattle, San Diego, Alpharetta şehirlerinde görülebilecek olan model 14 Eylül tarihinde New Jersey’nin Bridgewater şehri sakinlerinin beğenisine sunulacak. Otomobil severler etkinlik bitmeden bir gün önce 16 Eylül’de ise yeni Leaf’i Portland ve Los Angeles kentlerinde görebilecekler.

Nissan EV pazarlama ve satış müdürü Brian Maragno yaptığı açıklamada ‘’ Zamanlama daha iyi olamazdı. Leaf’i tanıtımından sadece birkaç gün sonra en hevesli elektrikli araç taraftarlarının bulunduğu bir etkinliğe getirmek, bu teknoloji yüklü otomobili tanıtmanın en iyi yolu.’’ ifadelerini kullandı ve sözlerine ” Etkinlik boyunca elektrikli araç sahiplerine ve meraklılarına araç hakkında her şeyi göstermek için sabırsızlanıyoruz.” diye devam etti.

Nissan Leaf, National Drive Electric Week’in resmi sponsoru olarak son üç senedir bu etkinliğe katılıyor.