Yaklaşık 4 yıldır yollarda olan Peugeot 2008, 2016 yılında yapılan küçük değişiklikler ile güncellenmişti ancak Fransız üreticinin crossover modelinde 2019 yılında daha radikal değişikliklere imza atacağı belirtildi.

2019 yılında geleceği düşünülen aracın ikinci neslinin daha büyük modeller 3008 ve 5008’deki tasarım elemanlarına kavuşması bekleniyor. İç mekanında da baş ve diz mesafelerinin artacağı öngörülen aracın 3008 modelinde sunulan i-Cockpit sisteminden de yaralanması planlanıyor. 12.3 inç boyutundaki dokunmatik ekran da bilgi-eğlence sistemi ile birlikte araçtaki yerini alacaktır.Tasarım ve teknolojinin dışında yeni nesil 2008’in Çinli Dongfeng ile birlikte geliştirilen yeni platformun üzerinde yükselmesi bekleniyor. Yeni platform ile aracın daha hafif olmasının yanına rijitliğinin de arttırılması planlanırken  dizel ve benzinli versiyonlara eşlik edecek olan elektrikli bir modelin de seçenekler arasında olduğu öğrenildi.

Yeni nesilde de önden çekişli olarak sunulması beklenen aracın kaygan zeminlerdeki yol tutuşunu arttırmak adına Peugeot mühendislerinin gelişmiş bir Grip Control sistemi üzerinde çalıştığı belirtildi.

Not: Mevcut Peugeot 2008 görselleri kullanılmıştır.