2018 Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak olan yeni nesil Peugeot 208 modelinin tamamen elektrikli bir versiyonu da olacak.

2019 yılının ikinci yarısında piyasaya çıkması beklenen Fransız markanın yeni elektrikli aracının Renault Zoe ve Chevrolet Bolt gibi araçlarla yarışacak düzeyde bir menzile sahip olacağı iddia edildi.

PSA’nın elektrikli modeli sadece 208 ile sınırlı kalmayacak, Citroen Berlingo Multispace ve Peugeot Partner modellerinin elektrikli versiyonlarının da 2018 yılının ikinci yarısında yollara çıkması planlanıyor. Ayrıca, 2017 yılının sonunda 5008 modelinin hibrit versiyonu da tanıtılacak.

PSA’nın plug-in hybrid sistemi içten yanmalı motora eşlik eden arka aksın üzerine yerleştirilen elektrikli bir güç ünitesinden oluşuyor. İlk olarak 5008 daha sonra ise 3008 modelinde kullanılacak olan bu sistem sadece elektrikli motor ile 50 km yol kat edebilecek.

Benzer bir hibrit sisteminin 2018 yılının ikinci yarısında tanıtılması beklenen C5 Aircross modeli dahil olmak üzere PSA Grubu’nun diğer SUV modellerinde de kullanılması planlanıyor.

Not: Güncel Peugeot 208 görselleri kullanılmıştır.