Renault,yeni nesil Megane RS’yi Frankfurt Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkarak anca tanıtımdan önce sızdırılan fotoğraflar ile birlikte araç hakkında neredeyse tüm bilgiye sahibiz.

Ortaya konan yeni fotoğraflar aracın motoru hakkındaki tartışmalara bir son veriyor. Aracın kaputunun altına ilk defa baktığımız bu fotoğraf ile yeni modelde 2.0 litrelik turbo motorun kullanılacağını artık biliyoruz.

Henüz motorun ne kadar güç üreteceğini bilmiyoruz ancak alınan bilgiler aracın 300 beygir civarında bir güce sahip olacağı yönünde. Gücünü 6 ileri manual veya opsiyonel olarak sunulacak olan çift kavramalı şanzıman ile ön tekerleklere aktaracak olan modelde Megane GT’den tanıdığımız dört tekerlekten yönlendirme sistemi 4Control de tercih listesinde yerini alacak.

Aracın özellikle viraj alma kabiliyetini önemli oranda arttırması planlanan 4Control sisteminin yanı sıra limitli kaydırmalı diferansiyel, spor süspansiyonlar ve aerodinamik eklentiler aracın çok daha iyi bir sürüşe sahip olması için yeni modelde yer verilen diğer önemli detaylar.

Paylaşılan fotoğraflar ile aracın iç mekanı hakkında da fikir sahibi olduk. Performanslı modelin standart modellerden farklı olarak spor koltuklara ve aracın bir RS modeli olduğunu vurgulayan kırmızı RS logoları ve aracın çoğu yerinde bulunan kırmızı dikişler bulunuyor. Araçta sunulan bilgi-eğlence sisteminin yapılacak güncellemeler ile birlikte muhtemelen standart modellerden farklı olarak araç hakkında daha fazla bilgiyi sürücüsüyle paylaşması bekleniyor.